گزارش دبیرخانه‌ی چهارمین دوره‌ی جایزه‌ی شعر احمد شاملو

مهلت ارسال کتاب برای جایزه‌ی شعر شاملو تا آخر تیر ماه ۱۳۹۷ تمدید شد.

از شاعران گرامی و ناشران محترمی که در زمینه‌ی انتشار شعر نو فعالیت دارند و علاقمند به شرکت در این رقابت هستند، دعوت می‌شود تا سه نسخه از کتاب‌های چاپ اول شعر نو خود را که در سال ۱۳۹۶ منتشر شده است، تا پایان تیر ماه برای دبیرخانه ارسال فرمایند.

از زمان اعلام فراخوان چهارمین دوره‌ی جایزه‌ی شعر شاملو تا کنون، بیش از صد عنوان کتاب به دبیرخانه‌ی جایزه رسیده است که از آن میان،  حدود ۹۰ عنوان واجد شرایط شرکت در جایزه است. تمامی آثار واجد شرایطی که به دبیرخانه رسیده است، در سایت رسمی جایزه‌ی شعر شاملو به آدرس
 و  نیز در صفحه‌ی رسمی اینستاگرام این جایزه معرفی می‌شود.
داوران مرحله‌ی اول کار خود را آغاز کرده‌اند و نتایج مرحله‌ی اول چهارمین دوره‌ی جایزه‌ی شعر شاملو اوایل مهر ماه سال جاری اعلام خواهد شد.
تعدادی از ناشران لطف کرده‌اند و تمام مجموعه‌شعرهای چاپ اول سال ۱۳۹۶ خود را به صورت کلی برای دبیرخانه فرستاده‌اند. چنان که در متن فراخوان نوشته شده است، فقط مجموعه‌های «شعر نو» در این رقابت شرکت داده می‌شود و اشعار منظوم مثل غزل و رباعی و نیز کتاب‌های ترجمه‌ی شعر، واجد شرایط شرکت در جایزه‌ی شعر شاملو نیستند. 

 

باعث افتخار جایزه‌ی شعر شاملوست که آثار بسیاری هم از سوی خودِ شاعران و مؤلفان از شهرها و شهرستان‌های دور و نزدیک برای این دبیرخانه ارسال شده است.

 

 

 

 

 

@ahmadshamloupoetryaward

 

ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها

بیشتر

اطلاعیه و بیانیه‌ها