یک میزگرد آسیب‌شناسی برگزار شود

اینجانب به‌عنوان یکی از داوران نهایی دوره‌ی اول این جایزه، که تاحدودی در جریان کاستی‌های برگزاری این جایزه بوده‌ام، از سرپرست محترم بنیاد شاملو، سرکار خانم آیدا سرکیسیان، تقاضا دارم، یک میزگرد آسیب‌شناسی با حضور داوران و مسئولین اجرایی محترم هرسه دوره و با شرکت رسانه‌ها برگزار شود.

با سلام

پیرو نامه‌های جناب آقای شمس آقاجانی و انتقادها و تردیدهای فراوانی که در چند و چون روند برنامه‌ریزی، مدیریت و داوری در جایزه‌ی بااهمیت شعر شاملو، مطرح شده، اینجانب به‌عنوان یکی از داوران نهایی دوره‌ی اول این جایزه، که تاحدودی در جریان کاستی‌های برگزاری این جایزه بوده‌ام، از سرپرست محترم بنیاد شاملو، سرکار خانم آیدا سرکیسیان، تقاضا دارم، یک میزگرد آسیب‌شناسی با حضور داوران و مسئولین اجرایی محترم هرسه دوره و با شرکت رسانه‌ها برگزار شود. بدون تردید شفاف‌سازی فضای تیره‌ی پیرامون این جایزه می‌تواند در سلامت برگزاری دوره‌های بعدی و دیگر جوایز ادبی، و در برگرداندن اعتماد مخاطبان جایزه‌ی شعر شاملو، موثر باشد.
اینجانب در توضیح و بررسی نقصان‌های موجود درحد توان و باتوجه به همان بخش از مسئولیتی که داشته‌ام در خدمت جامعه‌ی ادبی خواهم بود.
تقاضای من از داوران دیگر، به‌ویژه جناب آقای شاپور جورکش نیز این است که از هرگونه اطلاع‌رسانی که می‌تواند به آسیب‌شناسی این جایزه، به‌ویژه دوره‌ی اول که بنیاد اصلی بسیاری از مسایل در آن پی‌ریزی شده است، کوتاهی نفرمایند.

این مطلب را به‌عنوان نظر رسمی خود در باب این جایزه از طریق کانال رسمی اطلاع‌رسانی خود اعلام می‌کنم و از رسانه‌های دیگر خواهشمندم که در بازنشر آن، مساعدت کنند.

با تشکر 

پروین سلاجقه

 

بازنشر از: نشریه همدلی - سال سوم - شماره ۷۰۷

 

پروین سلاجقه

ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها

بیشتر

اطلاعیه و بیانیه‌ها